Kiralık çadır seçilirken dikkat edilmesi gerekenler

kiralık çadır

kiralık çadır kiralama

Kampçılığın yaygınlaşması ile beraber çadır kiralama ve satın alma sektöründe de oldukça geniş bir hareketlenme yaşanmaktadır. Bu bağlamda insanların kendilerine uygun çadırları seçerken dikkat etmeleri gereken oldukça önemli püf noktaları bulunmaktadır.

Bunlardan ilki çadırın ağırlık, alan ve fiyat üçgeninde tüm maddeleri uygun biçimde sağlamasına önem vermektir. Bu üç madde kişiye, çıkılacak seyahate ve kamp kurulacak yere göre değiştiğinden kampçılık alanında uzman kişiler her tür seyahatleri için ayrı kamp ekipmanları kullanmaktadırlar. Henüz amatör olan kişiler ise her türe uygun orta sınıf modelleri seçerek başlamalıdır.

Kamp malzemelerinin sıradan versiyonları dört mevsime de uygun olarak üretilse de eğer sadece tek bir mevsimde kullanılacak ise o mevsime uygun malzemeden hazırlanmış konaklama ekipmanı tercih edilmelidir. Sonuçta kış kampları için üretilmiş bir kumaş içinde uyumak yaz mevsiminde mümkün olmayacaktır.

Dokuma malzemesi kesinlikle su geçirmez ve kolay yırtılmaz olmalıdır. Her ne kadar ülkemiz yaz mevsiminde yoğun yağış almasa da kamp alanları ormanlık araziler üzerine kurulu olduklarından birkaç saat süren yaz yağmuru tüm tatilinizi mahvetmeye yetecektir. Ayrıca kamp arazilerinde birçok böcek ve sürüngen bulunabileceğinden çadır içerisine girmelerini önleyecek delinmeyecek ve yırtılmayacak malzemeden ürünler kullanılmalıdır.

Kamp alanlarında kiralık çadır hizmetini müşterilere sunan kişiler genellikle bu konuda bilgili olduklarından tüm arzu ve isteklerinizi yetkili kişiye bildirmeniz faydalı olacaktır. Her ne kadar donanımların kurulması ve yerleştirilmesi kolay olsa da her gün ayrı malzeme değişimi talep etmeniz halinde huzursuzluk yaşanabilmektedir. Bu sebeple çadır kiralama işleminde görevliye tam olarak nasıl bir ekipman istendiğinin bilgisi eksiksiz verilmelidir. Kiralık çadır malzemelerinde herhangi bir sorun oluştuğunda vakit geçirmeden kamp yönetimine bildirilmelidir. Aksi takdirde sizden kaynaklanmasa bile zararı ödemek durumunda kalabilirsiniz.